Самотність найтяжча кара для людини, особливо якщо ця людина – інвалід. Але, члени Шполянського міського осередку “Всеукраїнської асоціації працездатних інвалідів” (“ВАПІ”) знають як боротись із самотністю. За 9 років існування осередку тут зібрався не великий, але дружний колектив. Голова осередку Ірина Латишева, із гордістю каже: ”Коли ми разом ми не інваліди ми – одна команда!” Нашим девізом могли б стати слова: ”Час, проведений з нами – це час відвойований у смутку та хвороби.” Цікаві подорожі та зустрічі допомагають активістам товариства толерантніше ставитись один до одного, знаходити нових друзів, пізнавати світ за межами свого містечка чи села.
"Ми маємо багато друзів у клубах інвалідів м. Сміла, Корсунь-Шевченківський, до яких їздимо у гості та які відвідують нас". До речі, добру традицію візитів клубів один до одного була започаткована Шполянським міським осередком "ВАПІ".

Ми намагаємось зробити життя інвалідів району більш змістовним та цікавим. З цією ціллю на базі осередку був створений комп’ютерний інформаційний центр, у якому, з допомогою інструктора чи самостійно, інваліди району мають змогу знайти потрібну інформацію в мережі Інтернет, набрати та роздрукувати тексти, поспілкуватись з однолітками», – розповіла кореспонденту Інтернет газети «Шпола онлайн» Голова Шполянського міського осередку “ Всеукраїнської асоціації працездатних інвалідів” Ірина Латишева.

9 березня відбулось чергове засідання Шполянського міського осередку “ВАПІ”, що було проведене цього разу спільно з Коаліцією молодіжних громадських організацій Черкаської області ”Молода Черкащина”, яку представляла Анна Харченко.

Темою цього засідання була координація дій між цими двома організаціями та місцевою владою для створення у районі соціального підприємства. Ця дуже складне завдання покликане не тільки створити, такі потрібні в наш час, робочі місця для людей з особливими потребами, а й допомогти отримати кошти на проведення соціальних програм, що існують в планах міської та районної рад, але не можуть бути реалізовані через брак фінансів.

Найгострішими проблемами на шляху створення такого підприємства, були визначені пошук приміщення, коштів на придбання обладнання та деякі моменти у юридичному оформлені . У досить жвавій та змістовній дискусії були знайдені способи вирішення цих проблем.

Та, як погодились усі присутні на цьому засіданні, основними проблемами , на сьогоднішній момент, є не згуртованість інвалідів у вирішені спільних проблем, відсутність інформації про соціальні програми місцевих органів та будь-яка ініціатива з боку місцевої влади в проведенні спільних з громадськими організаціями заходів та проектів.