29 серпня у м. Умань Черкаської області проведений круглий стіл «Співпраця та обов’язки громадських організацій інвалідів у виконанні Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» №3552-XII від 22.10.1993 року.

До участі у роботі круглого столу були запрошені та працювали ветерани та учасники АТО, представники громадських організацій ветеранів та учасників АТО, обласні осередки ГОІ «ВАПІ», директор Черкаського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів Радзівіл К.П., начальник відділу Управління праці та соціального захисту населення Уманської міської ради Кривенко О.В.
Із запланованих 45 осіб участь у роботі прийняли 40 осіб, з них 26 з інвалідністю.
Фінансування заходу склало 8 800,00 гривень.


Результати роботи заходу.

Завдання і результат Заплановано Фактично

Завдання 1

Розглянути та обговорити положення закону, які стосуються надання пільг ветеранам та учасникам АТО. Учасниками заходу обговорено окремі положення закону, які стосуються надання пільг ветеранам та учасникам АТО. Розглянуто кожен пункт закону з цього напрямку.
Результат   Учасники заходу ознайомилися з окремими положеннями Закону України про надання пільг ветеранам, учасникам, резервіс- там, членам сімей загиблих учасників АТО.
Завдання 2 Отримати інформацію про порушення вимог закону з боку місцевих органів влади, медичних закладів, перевізників, тощо. Учасники заходу проінформували всіх присутніх про ті порушення вимог закону, які мали місце.
Результат   Визначено в цілому основні види порушень, які допускають місцеві органи влади та інші організації (установи) по відношенню до ветеранів та учасників АТО, членів їх сімей.
Завдання 3 Провести обмін досвідом роботи громадських організацій ветеранів та учасників АТО з механізму усунення порушень прав, роботи з представниками місцевих органів влади тощо. Запланований обсяг роботи проведено.
Результат   Прийнято рішення про необ-хідність проведення експерименту в Черкаській області з підготовки Пам’ятки для працівників органів влади (охорона, секретарі, службовці управлінських струк-тур), медичних закладів тощо як вірно себе поводити при першому спілкуванні з особами, які повернулися із зони бойових дій АТО.
Завдання 4 Обговорити з учасниками заходу перспективні нап-рямки роботи обласних осередків ГОІ «ВАПІ» з ГО ветеранів та учасників АТО з питань працевлаштування реабілітації та   інформаційної політики. З учасниками заходу обговорено перспективні напрямки роботи обласних осередків ГОІ «ВАПІ» з ГО ветеранів та учасників АТО з питань працевлаштування, реабілітації та   інформаційної політики.
Результат   Прийнято спільне рішення про необхідність встановлення прямих контактів та налагодження співпраці між організаціями з питань працевлаштування, реабілітації, обміну інформацією та надання допомоги у вирішенні повсякденних питань життя учасників АТО та осіб з інвалідністю.