З 30 серпня по 01 вересня 2016 р.  у м. Умань Черкаської області відбувся Всеукраїнський семінар-тренінг: «Сучасні підходи в самозабезпеченні діяльності НДО».

Участь у роботі заходу взяли обласні осередки ГОІ «ВАПІ», начальник відділу Управління праці та соціального захисту населення Уманської міськради Кривенко О.В., заступник головного лікаря Черкаського обласного центру медико-соціальної експертизи Макаренко С.В., викладач НУ «Києво-Могилянська академія» Глигало Ю.В., директор Черкаського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів Радзівіл К.П., члени та представники громадських об’єднань ветеранів та учасників АТО.  

    Фінансування заходу склало 54 800,00 гривень.

Резолюція
по результатам проведення Всеукраїнського семінар-тренінгу:
«Сучасні підходи в самозабезпеченні діяльності НДО».

Розглянувши заплановані питання заходу та заслухавши інформацію заступника головного лікаря Черкаського обласного центру медико-соціальної експертизи  Макаренко С.В. учасники заходу прийняли наступне рішення:

1. Звернутись до Міністерства соціальної політики України з проханням доручити спеціалістам Департаменту соціального захисту населення Черкаської облдержадміністрації, Черкаського обласного центру медико-соціальної експертизи із залученням психологів та представників громадських організацій ветеранів і учасників АТО розробити Пам’ятку поведінки при спілкуванні з учасниками бойових дій в зоні АТО та проводити заняття з працівниками органів влади, медичних і навчальних закладів, об’єктів інфраструктури. Мета: попередження та усунення можливих негативних наслідків при першому спілкуванні (контакту) з учасниками бойових дій, ветеранами АТО, звільненими у запас.
2.    Підтримати ініціативу Черкаського обласного центру медико-соціальної експертизи щодо запровадження інклюзивного реабілітаційно-соціального туризму в Україні з метою соціальної адаптації та фізичної реабілітації воїнів АТО, налагодження комунікативних функцій як у захисників Батьківщини, так і у звичайних осіб з інвалідністю.
3.    Обговорити з ГО ветеранів АТО запровадження системи coll-центрів (інформаційних центрів) при громадських об’єднаннях для входження в соціум після бойових дій.